Dziś sobota , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-20.03.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III NIEDZIELĘ  WIELKIEGO POSTU -  20.03.2022 r.

1        Chrystus wędrując przez Ziemię Świętą nawoływał do nawrócenia, do przemiany własnego serca. Nawrócenie jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli przyjąć dar Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa i potrafili go wykorzystać.

2        Pomocą będą rekolekcje, które w naszej Rodzinie Parafialnej będziemy przeżywać od IV Niedzieli Wielkiego Postu (27.03 – 29.03.2022 r.). Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. prof. Jarosław Nowaszczuk,  wykładowca Wydziału Teologicznego US. Módlmy się, aby to był dla nas wszystkich czas szczególnej łaski. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach. Tak zaplanujmy czas, abyśmy mogli w nich uczestniczyć.

3        Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30, dla dzieci i młodzieży o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4        W najbliższy wtorek - 22. dzień miesiąca - gromadzimy się na modlitwie za przyczyną św. Rity, patronki trudnych spraw. Przed Mszą świętą, w przedsionku bazyliki możliwość nabycia róży, atrybutu świętej. Po Mszy św. uszanowanie relikwii, poświęcenie róż, wspólna modlitwa.

5        W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego Zapraszamy na Msze św. szczególnie o godz. 15:00 i 18:00. Podczas tych Mszy św. będzie można podjąć adopcję dziecka nienarodzonego. Podczas każdej Mszy św. oraz po różańcu i na Drodze Krzyżowej o godz. 17:oo zawierzymy Rosję i Ukrainę Matce Bożej Fatimskiej.

6        Modlitwa różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo, zapraszamy.

7        Dnia 9 kwietnia chcemy odbyć pielgrzymkę autokarową na Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej.  Przewidywany koszt ok. 120 zł. Chętnych zapraszamy, aby zgłaszać się do zakrystii. Więcej informacji u księdza Dawida.

8        W ostatnią niedzielę na pomoc dla Ukrainy została zebrana kwota 1.863 zł 39 gr. Za przekazaną pomoc  dziękujemy.

9        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Szczególnie dziękujemy za ofiary na ogrzewanie. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    Dziś po każdej Mszy św. naszymi ofiarami do puszek wspieramy misje i misjonarzy.

11    Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne dla biednych. Jest to forma jałmużny postnej. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał: świece, baranki, karty świąteczne i pamiątki koronacji. Przedstawiciele Caritas naszej parafii będą zbierali żywność w sklepach: Lidl w Posejdonie oraz w Biedronce, al. Wojska Polskiego przy pl. Zgody.

12    Zbiórka makulatury na misje w dniach 25 – 26 marca br.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.