Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-6.03.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I NIEDZIELĘ  WIELKIEGO POSTU -  6.03.2022 r.

1        Żydzi przez czterdzieści lat szli z Egiptu do Ziemi Obiecanej, Jezus czterdzieści dni pościł na pustyni i nam dany jest czterdziestodniowy post, aby przemienić swoje życie i pójść za Chrystusem.

2        Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam szatana, który kusi Jezusa. Pokusom podlegamy również i my, dlatego potrzeba nam oczyszczenia z grzechów w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

3        Przez cały okres Wielkiego Postu  zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz..17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. Dla dzieci i młodzieży o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4        Msza św. w intencji świętości Rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretty Molla w czwartek o godz. 18:00.

5        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

6        Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

7        W tym tygodniu we wtorek przypada Dzień Kobiet, polećmy w naszych modlitwach bliskie nam niewiasty.

8        Dnia 9 kwietnia chcemy odbyć pielgrzymkę autokarową na Misterium Pańskiej w Górce Klasztornej.  Przewidywany koszt ok. 120 zł. Chętnych zapraszamy, aby zgłaszać się do zakrystii. Więcej informacji u księdza Dawida.

9        W ostatnią niedzielę i Środę Popielcowa na pomoc dla Ukrainy zebraliśmy łącznie kwotę 8.012 zł. 93 gr. Za przekazane wsparcie z serca dziękujemy.

10    Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych. Jest to okazja do złożenia jałmużny wielkopostnej.

11    Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12    W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali misje i misjonarzy.

13    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.