Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-16.01.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ -  16.01.2022 r.

1        W tym tygodniu w Kościele katolickim rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku ze względu na pandemię, modlimy się o jedność chrześcijan we własnych wspólnotach. Uroczyste zakończenie modlitw ekumenicznych w dniu nawrócenia św. Pawła, czyli  25 stycznia, w Bazylice Katedralnej: Msza św. o godz. 18:00, o godz. 19:00 wspólne Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem duchownych innych wyznań.

2        Msza św. w intencji Ojczyzny przy relikwiach bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

3        Jeszcze dziś, jutro i we wtorek zapraszamy na wspólne kolędowanie w naszej Bazylice. Osobom, które przyszły na wspólną modlitwę dziękujemy. Osoby, które zgłosiły kolędę do domu będą powiadomione o terminie wizyty.

4        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego Opata; w środę – św. Sebastiana Pelczara; w piątek – św. Agnieszkę.

5        W tym tygodniu obchodzimy: w piątek – Dzień Babci, w sobotę – Dzień Dziadka.

6        Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Akademii Morskiej w naszej Bazylice odbędzie się 30. stycznia o godz. 16:30. Na ten wyjątkowy koncert serdecznie zapraszamy.

7   W najbliższą sobotę (22.01) zapraszamy młodzież z ósmych klas, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne.
O godz. 10 spotkanie dla chłopców, o 11 dla dziewcząt.

8   Modlitwa za wstawiennictwem świętej Rity w najbliższą sobotę, 22 stycznia o godz. 18:00.

Kalendarze parafialne na rok 2022 można jeszcze nabywać w zakrystii.

10        Za ofiary kolędowe, ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12   Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.