Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-19.09.2021r.

1        Trwamy w dziękczynieniu za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.

2        Dzisiejsza liturgia słowa Bożego przypomina nam, że nagrodę za wykonaną pracę w życiu doczesnym daje nam Bóg. Czy podejmując różne działania w swoim życiu, podejmujemy je po to, aby Bogu się podobały ?

3        Trwa nowy rok szkolny. Dzieci z klas III, które pragną w tym roku szkolnym przyjąć po raz pierwszy Pana Jezusa obecnego w Komunii świętej zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 13:30.  Spotkanie organizacyjne 26 września po Mszy Świętej o godz. 13.30.

4        Młodzież z klas 7 i 8, która pragnie przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 10:30. Zapisy i więcej informacji u ks. Piotra. Spotkanie organizacyjne 26 września po Mszy Świętej o godz. 10.30.

5        Osoby dorosłe, które chciałyby przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania proszone są o bezpośredni kontakt z księdzem Piotrem.

6        W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła i towarzyszy, we wtorek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w czwartek - św. O. Pio, kapłana.

7        Ministrantów i chłopców, którzy chcieliby pełnić służbę przy Ołtarzu Pańskim zapraszamy na zbiórki dla ministrantów w czwartek na godz. 17:00. Opiekunem jest ksiądz Dawid.

8        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00..

9        Zbliża się III rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Na tę uroczystość pragniemy ofiarować złote jabłko, jako wotum za Jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. W ramach bezpośredniego przygotowania od 3 października trwać będą misje św.

10    Za dary i ofiary na złote jabłko dla Matki Bożej i relikwiarz bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11    Na ławkach zostały wyłożone koperty na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. Nasza parafia jest zobowiązana wpłacić na seminarium rocznie 10.764 zł. Jeżeli chcemy mieć kapłanów, umiejmy wspomagać ich przygotowanie i kształcenie.

12     Makulaturę na misje będzie można składać do pojemnika obok Bazyliki w dniach 24 –26. września br.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.