Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-01.08.2021r.

1        Rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i Świąt Maryjnych, od wielu już lat ogłaszany przez Episkopat Polski jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali je w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin.

2         Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. sierpnia w godz. od 7:oo – 21:oo.  Rozpoczęcie  dziś, 1. sierpnia o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

3        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

4        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

5        W okresie wakacji chorych odwiedzamy na wezwanie.

6        W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. i Różaniec Mężczyzn o godz. 7:00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

7        Msza św. Kół Żywego Różańca dziś, 1 sierpnia o godz. 15:oo, po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

8        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

9        Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej codziennej modlitwie.

10    Księgę pamiątkową z racji 70. rocznicy urodzin ks. proboszcza, jako cegiełkę na złote jabłko dla Matki Bożej można nabyć w zakrystii.

11    Dziś po każdej Mszy św. przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych naszych rodaków, którzy ucierpieli na wskutek powodzi.  Umiejmy przyjść z pomocą w ich trudnej sytuacji!

12    Organizujemy pielgrzymkę na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniach 11 – 12.09.2021 r. Mamy przyobiecane 35 biletów wstępu. Koszt wyjazdu z noclegiem, obiadokolacją i śniadaniem w cenie 350 zł. Prosimy o zapisy w zakrystii.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna, klęknijmy przed Panem i prośmy o Jego błogosławieństwa na czas pracy i wypoczynku.