Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-11.07.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  XV NIEDZIELĘ ROKU  - 11.07.2021 r.

1        W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa męczennika; w czwartek – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.

2        Nowenna, Msza św. i Procesja Fatimska pod przewodnictwem Ks. mgr. Krystiana Dylewskiego w najbliższy wtorek, 13 lipca o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, pl. Lotników, Papieża Jana Pawła II, pl. Grunwaldzkim, Śląską, Edmunda Bałuki, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Do uczestnictwa zapraszamy parafian i gości.

3        Msza św. w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

4         Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.

5        Trwają wakacje i urlopy. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii!.

6        W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę  774 zł. z przeznaczeniem na pomoc, na kolonie letnie dla Caritas naszej Archidiecezji. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

7        Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej codziennej modlitwie.

8        W ramach Organowego Festiwalu Maryjnego zapraszamy na koncert do naszej Bazyliki w dzisiejszą niedzielę na godz. 16:oo. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakatach.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Księgę pamiątkową z racji 70. rocznicy urodzin ks. proboszcza, jako cegiełkę na złote jabłko dla Matki Bożej można nabyć w zakrystii.

11    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni błogosławieństwem z nieba, głośmy, że Bóg wzywa nas do okazywania miłosierdzia ubogim, strapionym, skrzywdzonym, odrzuconym.