Dziś sobota , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-04.07.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV NIEDZIELĘ ROKU – 04.07.2021 r.

1        Czas wakacyjny jest dobrym okresem do głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie tym wszystkim, których spotkamy na naszych wakacyjnych drogach.

2        Zwiedzając różne miejsca w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami, zechciejmy również odwiedzać miejsca święte, aby w ten sposób pogłębiać wiedzę i ożywiać wiarę.

3        W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we  wtorek - bł. Matkę Teresę Ledóchowską, w czwartek – św. Jana z Dukli.

4        Msza św. w intencji świętości rodzin  w czwartek o godz. 18:oo.

5        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21:oo.

6        Na czas wakacji do końca sierpnia biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo i w środę o 10:oo – 11:oo. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.

7        Na czas wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13:30.

8        Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        W ramach Organowego Festiwalu Maryjnego zapraszamy na koncert do naszej Bazyliki w najbliższą niedzielę na godz. 16:oo. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakatach.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11    Księgę pamiątkową z racji 70. rocznicy urodzin ks. proboszcza, jako cegiełkę na złote jabłko dla Matki Bożej można nabyć w zakrystii.

12    Parafialny Zespól Caritas w kruchcie Bazyliki zbiera ofiary do puszek na pomoc wakacyjną organizowaną przez Caritas naszej Archidiecezji.

13    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem utajonym w Najświętszym Sakramencie i Jemu zawierzajmy czas pracy i wypoczynku wakacyjnego i urlopowego.