Dziś sobota , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 20.06.2021

1        Znaki, jakie Jezus czynił, prowadziły uczniów do poznawania Chrystusa. Ciągle jednak brakowało im wiary, że ich Mistrz jest tym, który przyszedł dać człowiekowi zbawienie.

2        Niewątpliwie człowiekiem, który rozpoznał  Chrystusa i żył według Bożego prawa, był św. Jan Chrzciciel, patron naszej parafii i naszej wspólnoty. W najbliższy  czwartek w naszej parafii uroczystość odpustowa, patrona parafii i Bazyliki. Uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Wejmana  o godz. 18:00. Wcześniej o godz. 17:oo - błogosławieństwo wody w Zatoce Szczecińskiej. Do udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy parafian i przyjaciół naszej bazyliki.

3        Przygotowaniem do parafialnego odpustu będzie Triduum według nauczania Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego.  Zapraszamy w dniach od 21 – 23. czerwca na Msze św. o godz. 15:oo i 18:oo. Tematy homilii poszczególnych dni to -  miłość i odpowiedzialność -  za:  Rodzinę, Kościół i Ojczyznę.  Zapraszamy -  dokładny program na plakatach.

4        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu polskiego w czwartek o godz. 18:00.

5        W najbliższy piątek Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 61 o godz. 8:00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

6        Na czas wakacji, od najbliższej niedzieli, tj. od 27. czerwca  nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

7        Makulaturę na misje będzie można składać do pojemników obok Bazyliki od 27 - 28.06.2021 r.

8        Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

9        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

10     Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11    W najbliższą sobotę, tj. 26. czerwca w Bazylice Katedralnej w Szczecinie pięciu diakonów przyjmie święcenia kapłańskie, wśród nich diakon Jakub Kozłowski, który odbywał praktykę w naszej parafii. Zapraszamy do uczestnictwa i prosimy o modlitwę w intencji neoprezbiterów.

12    Neoprezbiter ks. Jakub Kozłowski -  który odbywał u nas praktykę diakona - odprawi w naszej Bazylice prymicyjną Mszę św. w najbliższą niedzielę tj. 27. czerwca o godz. 12:oo. Do uczestnictwa i modlitwy w intencji świętych powołań serdecznie zapraszamy.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Ks. Jakubowi na kapłańską drogę życia,  wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Niedzielna liturgia się kończy, ale jej przedłużeniem ma być nasze życie. Niech współpraca z łaską  Bożą wyda błogosławione owoce,  a  Boże błogosławieństwo nas umacnia.