Dziś sobota , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ- 30.05.2021 r.

1        Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego – który oddał życie dla naszego zbawienia, i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.

2        W czwartek uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msza św. na rozpoczęcie procesji miejskiej rozpocznie się w naszej Bazylice o godz. 9:00. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. Uczestnictwo w procesji nie zastępuje uczestnictwa we Mszy św. Prosimy o zabranie wszystkich chorągwi. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 7:30; 9:00; 12:00; 15:00; 18:00 i 19:30.Nie będzie Mszy św. o godz. 10:30 i 13:30. (Komunikat Kurii Metropolitalnej).

3        Przez całą oktawę Msza św. z procesją wokół Bazyliki o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

4        Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

5        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

6        Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. czerwca w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. czerwca o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

7        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

8        W pierwszy piątek i pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach na zaproszenia od godz. 9:oo.

9        W pierwszą sobotę Msza św. i różaniec mężczyzn o godz. 7:00. Po Mszy św. o godz. 18:oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski. Zachęcamy do odprawienia 5 pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Boża z Fatimy.

10    Msza św. Kół Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz.15:oo, po Mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych.

11    Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12    Ks. biskup Henryk Wejman udzieli  Sakramentu Bierzmowania młodzieży i dorosłym z naszej parafii podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18:00. Do uczestnictwa zapraszamy.

13    Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa z dniem 1. czerwca.2021 r. zakończy posługę w naszej parafii ks. mgr Krystian Dylewski i został skierowany do posługi w parafii pw. Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie.  Dziękujemy ks. Krystianowi za trzyletnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej, na nowej placówce duszpasterskiej życzymy Bożego błogosławieństwa i Opieki Matki Bożej.

14    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

15    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.