Dziś Środa , 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO- 23.05.2021

1        Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, powracamy do okresu  „w ciągu roku” i zielonego koloru liturgicznego.

2        Dziś na sumie uroczyście wprowadzimy do naszej Bazyliki relikwie św. Rity.

3        Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, czyli święto Najświętszej Maryi Panny,  Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji.  Uroczysta suma odpustowa w katedrze o godz. 18:oo. Do wspólnej modlitwy wszystkich zapraszamy.

4        W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

5        Nabożeństwo majowe w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30, do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

6        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo.

7        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8        Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Dziś i w przyszłą niedzielę w naszej parafii kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:oo. Do uczestnictwa zapraszamy rodziny dzieci pierwszo - komunijnych.

10    Ks. biskup Henryk Wejman w przyszłą niedzielę będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. o godz. 18:00 podczas której udzieli  Sakramentu Bierzmowania młodzieży i dorosłym z naszej parafii. Do uczestnictwa zapraszamy.

11    W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we. wtorek – św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII i św. Marii Magdaleny de Pazzi; środa – wspomnienie św. Filipa Nereusza, czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; sobota – św. Urszuli Ledóchowskiej.

12    Zbiórka makulatury na misje odbędzie się w dniach 28 – 29. maja br.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.