Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 13.09.2020 r.

1        W Modlitwie Pańskiej mówimy: „i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”. Czy  potrafimy przebaczać, aby Bóg nam przebaczył ?

2        W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, warto o tym pamiętać zwłaszcza w perspektywie Wielkiego Piątku, który w tym roku był przeżywany bardzo skromnie z racji panującej epidemii. W naszej Bazylice po każdej Mszy św. adoracja Krzyża Świętego, po Mszy św. o godz. 15:00 - Droga Krzyżowa - na którą serdecznie zapraszamy.

3        Msza św. w intencji świętości rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretta Mola w czwartek o godz. 18:00.

4        W piątek, 18 września, przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży; warto przypomnieć sobie jego dzieje życia i zadać sobie pytanie: czy naśladujemy  jego gorliwość życia i pobożności? Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00.

5        Chłopców, którzy chcieliby pełnić zaszczytną służbę przy Ołtarzu Pańskim zapraszamy na zbiórki dla ministrantów w soboty o godzinie 10.30. Opiekunem jest ksiądz Dawid.

6        Rozpoczynamy zapisy dla dzieci z klas III, które pragną w tym roku szkolnym przyjąć po raz pierwszy Pana Jezusa obecnego w Komunii świętej. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u księdza Dawida.

7        Młodzież z klas 7 i 8, która pragnie przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne 15 września tj. we wtorek o godzinie 16:30 w salce na plebanii. Odpowiedzialny za przygotowanie: ks. Krystian.

8        Osoby dorosłe, które chciałyby przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania proszone są o bezpośredni kontakt z księdzem Krystianem.

9        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00..

10     Zbliża się II rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Na tę uroczystość pragniemy ofiarować złote berło, jako wotum za Jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Modlitwie przewodniczył będzie Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W ramach bezpośredniego przygotowania od 4 października trwać będą misje św.

11     Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12     Dziś ,  13 września, zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję Fatimską. Rozpoczęcie o godz. 18:00. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. mgr Dawid Lewandowski, wikariusz naszej parafii. Zapraszamy do uczestnictwa. Program wywieszony jest na plakatach w gablotach.

13    W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 560 zł. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

14    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

15    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.