Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ-26.04.2020 r.

1        Wieść o zmartwychwstaniu Chrystusa rozchodzi się bardzo szybko, Pusty grób napełnia radością i nadzieją uczniów Chrystusa na osiągnięcie życia wiecznego. Sami uczniowie doświadczają spotkań ze Zmartwychwstałym, m. in. uczniowie w drodze do Emaus. W tym opisie watro zauważyć podobieństwo do naszego życia, zajmujemy się wieloma sprawami, a nie zauważamy idącego z nami przez  życie Jezusa Chrystusa.

2        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00.

3        W najbliższy piątek rozpoczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30.

4        Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie  od  1 – 4 maja w godz. od godz. 7:oo – 21:oo. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

5        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo i  od 15:oo – 19:oo.

6        Jeszcze w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

7        W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8        W dniu 3. Maja, uroczystość NMP Królowej Polski – w naszej Bazylice - Sanktuarium Zwycięskiej Królowej Polski – podczas każdej Mszy św. pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny.

9        Msza św. Kół Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 15:oo, po Mszy św. wspólna modlitwa i wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

10    Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo

11    Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej i potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12   W zawiązku z ograniczeniami uczestnictwa w Mszach św. ośmielamy się prosić o pomoc na potrzeby parafii – utrzymanie – ogrzewanie, prąd, woda  i inne wydatki. Ofiary można przelać na konto parafii, złożyć do koszyczka lub skarbony. Za każdą pomoc dziękujemy.

13   W kruchcie Bazyliki członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece wielkanocne. Kto może niech wspiera dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

14    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

15    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.