Dziś sobota , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 16.02.2020 r.

1        Wielokrotnie mówimy, że nie wiemy, jak realizować nasze życie, aby podobać się Bogu i osiągnąć zbawienie. Chrystus ukazuje nam przykazania Boże jako sposób na osiągnięcie zbawienia. Nie jest to droga łatwa, człowiek nie pokona jej o własnych siłach, ale jeżeli zaufa Chrystusowi i pójdzie za Nim przez życie, to dojdzie do domu Ojca. Kościół w imię Chrystusa wskazuje nam uczynki, które pozwolą nam osiągnąć zbawienie.

2        Uczynki co do duszy: grzesznych upominać, nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, modlić się za żywych i zmarłych.

3        Uczynki co do ciała: łaknących nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, chorych nawiedzać, więźniów wspierać, umarłych pogrzebać.

4        Msza św. o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w czwartek o godz. 18:00.

5        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

6        Za składane precjoza i ofiary na berło dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii
z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

8        Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.