Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 09.02.2020 r.

1        Chrystus jest światłem dla świata, a w dzisiejszej Ewangelii zachęca nas, abyśmy również i my stali się tymi, którzy światło Chrystusa będą nieśli na krańce świata. Tym światłem rozświetlającym świat mają być przede wszystkim nasze dobre uczynki.

2        We wtorek, 11 lutego br. przypada Światowy Dzień  Chorego. Na szczególną modlitwę za chorych w tym dniu zapraszamy na godz. 15:oo i 18:oo. Podczas tych Mszy św. ludziom chorym udzielimy Sakramentu Chorych.

3        Msza św. o świętość rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Mola w Jej relikwiach,  zapraszamy.

4        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

5        W dniu 14 lutego przypada święto Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

6        Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

7        W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 1.067 zł. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

8        Za składane precjoza i ofiary na berło dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej przez czytanie prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Wzmocnieni słowem i Ciałem Chrystusa, bądźmy chrześcijanami, którzy nie będą się wstydzić tego, kim są, oraz będą wnosić iskrę nadziei w mroczny świat.