Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ OFIAROWANIA PAŃSKIEGO-02.02.2020 r.

1        Dzisiejsza niedziela to jednocześnie święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone  w czterdziestym dniu po Bożym Narodzeniu, na pamiątkę ofiarowania dziecka Jezus w świątyni  i oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. W liturgii obchodzone jest jako święto Pańskie, natomiast w naszej polskiej tradycji jako święto maryjne.

2        Dzisiaj obchodzimy też światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy dziś o ludziach, którzy całe swoje życie poświęcili Bogu – zakonnicach, zakonnikach i kapłanach. Naszymi ofiarami na tacę wspomagamy zakony klauzurowe.

3        Trwa Jerycho modlitewne w naszej Bazylice do 4 lutego w godz. od 7:oo – 21:oo. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

4        Dzisiaj przyszliśmy do kościoła ze świecami. Ich płomień ma nam przypominać o „światłości prawdziwej, która oświeca każdego człowieka”. Procesja z zapalonymi świecami przypomina nam, że życie chrześcijańskie podobne jest do pielgrzymki, do wędrówki na spotkanie z Chrystusem, Panem i Zbawicielem, wędrówki, która zakończy się dopiero w momencie, kiedy spotkamy się z Nim ostatecznie w niebie. Nieśmy te słowa nadziei w nasze życie i nasze przemijanie.

5        W ubiegły tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. W tym roku nawiedziliśmy 1.036 rodzin. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmując kapłana przyznali się do Chrystusa i Jego Kościoła. Dziękując za życzliwe przyjęcie, dziękujemy za ofiary kolędowe. Dziękujemy za pomoc członkom Rady Parafialnej.

6        Msza św. o święte powołania do posługi w Kościele w pierwszy czwartek o godz. 18:oo.

7        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo i  od 15:oo – 16:oo i od 17:oo – 19:oo.

8        W pierwszy piątek kapłani odwiedzą chorych od godz. 9:00.

9        Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

10    Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty z życzeniami i informacjami o projektach na bieżący rok. Osoby, które z różnych przyczyn nie przyjęły kolędy, prosimy o zabranie tych życzeń. Można również zabrać kalendarz na bieżący rok 2020.

11    Za ofiary kolędowe, precjoza, ofiary na berło dla Matki Bożej  i ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12    Zachęcamy do pogłębiania wiedzy religijnej przez czytanie prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas na drogach codziennego życia, abyśmy naśladowali Maryję, Matkę Jezusa i naszą Matkę.