Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM- 04.01.2020

1.      Jutro, tj. w poniedziałek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele święcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M +  B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego. W uroczystość Objawienia Pańskiego nie ma kolędy. Wszyscy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św.

2.      Trwa wizyta duszpasterska, kolęda, która jest spotkaniem duszpasterzy z wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego prosimy, aby na kolędzie – o ile to możliwe – byli wszyscy domownicy.  Prosimy , aby stół był nakryty białym obrusem. Na stole stawiamy: krzyż, świece, Pismo Święte, naczynie z wodą święconą i kropidło.

3.      Program kolędy wywieszony jest w gablocie.(tu przeczytać program kolędy).

4.      Kolędę w sobotę i niedzielę rozpoczynamy od godz. 15:oo, w inne dni od godz. 16:oo.

5.      W przyszłą niedzielę obchodzimy  święto Chrztu Pańskiego.

6.      Msza św. o świętość rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Molla w jej relikwiach.

7.      Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek, rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do adoracji i czuwania.

8.      W najbliższą niedzielę przypada dzień imienin ks. Arkadiusza Skwary. Msza św. imieninowa w intencji dostojnego solenizanta w niedzielę o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za kapłańską posługę wśród nas.

9.      Zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity, Ks. Mateusz Tschech kończy posługę w naszej parafii z dniem 10. stycznia. Dziękujemy ks. Mateuszowi za posługę kapłańską w naszej Rodzinie Parafialnej i życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Ks. Mateusz został skierowany do posługi w parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Szczecinie. Zapewniamy o modlitwie i o modlitwę prosimy.

10.  Kalendarze na rok 2020 można nabywać w zakrystii.

11.  Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych i rodzin wielodzietnych. Dar na Caritas jest uczynkiem miłosierdzia.

12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13.  Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzmy czas Nowego Roku Pańskiego 2020. Niech łaska i Boże błogosławieństwo będzie naszym udziałem.