Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA- 29.12.2019

1        Dziś niedziela Świętej Rodziny, zechciejmy pochylić się nad sprawami swoich rodzin, podejmijmy działania, aby nie były grupami mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa.

2        Od 1. do 4 stycznia trwać będzie  Jerycho modlitewne w naszej Bazylice.

3        W środę po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na modlitwę różańcową szczególnie członków Kół Żywego Różańca.

4        Msza św. o święte powołania do posługi w Kościele w pierwszy czwartek o godz. 18:oo.

5        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo i  od 15:oo – 16:oo i od 17:oo – 19:oo.

6        W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych od godz. 9:oo.  Również w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski .

7        Msza św. członków Kół Żywego Różańca w niedzielę o godz. 15:oo i po niej spotkanie w sali katechetycznej z wymianą tajemnic różańcowych.

8        Kolędę rozpoczynamy 2. stycznia. Wizyta duszpasterska, kolęda, to spotkanie duszpasterzy z parafianami, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli obecni wszyscy domownicy. Uprzejmie informujemy, że ofiary kolędowe zgodnie z dekretem ks. arcybiskupa metropolity przeznaczone są: w 1/3 na cele Archidiecezji, 1/3 na cele parafii i 1/3 dla kapłanów odbywających  kolędę. W związku  z małą liczbą ministrantów, pomocą będą służyli członkowie Rady Parafialnej. Dzień wcześniej będą wywieszone informacje na klatkach schodowych, prosimy o powiadomienie sąsiadów. Członkowie Rady Parafialnej będą również przez domofon pytać, czy dana rodzina przyjmie kolędę.  Prosimy o pomoc i współpracę.  Kolędę rozpoczynamy od godz. 16:oo w sobotę i niedzielę od 15:oo. Program kolędy wywieszony jest w gablocie.

9        Kalendarze parafialne na rok 2020 można nabywać w zakrystii. Również prasę katolicką nabywamy w zakrystii.

10

Stary Rok zakończymy Msz św. i nabożeństwem wynagradzająco – przebłagalnym 31.12.2019 o godz. 18:00. Podczas tej Mszy św. ksiądz proboszcz przedstawi sprawozdanie duszpastersko – finansowe za Rok Pański 2019. Zapraszamy do uczestnictwa.

Nowy Rok Pański 2020 rozpoczniemy Mszą św. o północy, zapraszamy !

11    Msze św.  w Nowy Rok tj. 1 stycznia według porządku niedzielnego.

12    Makulaturę na misje można składać do pojemnika obok Bazyliki.

„Przyobleczcie miłość, która jest więzią doskonałości. A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani”. Niech błogosławieństwo płynące od Boga Ojca uzdolni nas do wprowadzenia mulości i pokoju w naszych domowych ogniskach.