Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO- 25.12.2019

Niech radość i pokój, które płyną od nowo narodzonego Jezusa będzie udziałem nas, naszych rodzin i całego Narodu.  Życzeniami świątecznymi i modlitwą otaczamy wszystkie rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, ludzi chorych, samotnych, starszych i przebywających w szpitalach. Niech atmosfera świąteczna stanie się codziennością naszego życia.

Dziś i jutro Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. Osoby, które przyjęły komunię św. na w czasie pasterki, mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa Eucharystycznego uczestnicząc we Mszy św. w ciągu dnia.

Dziękujemy za Boże błogosławieństwo tego roku. Uroczyste obchody I rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski i ofiarowana złota róża. Na II rocznicę koronacji pragniemy Matce Bożej ofiarować złote berło. Będzie to jednocześnie wprowadzenie relikwii już wtedy błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Setną rocznicę cudu nad Wisłą przegniemy upamiętnić płaskorzeźbą odlaną z brązu. Za wszystko co się dokonało w nas i w naszej świątyni ślemy Bogu i Wam  umiłowani Parafianie i Przyjaciele naszej Bazyliki z głębi kapłańskich serc  podziękowanie wsparte modlitwą.

Dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt, porządki, stawianie choinek i budowanie szopki, a także za ofiary i dary złożone na cele parafialne i dla najuboższych.

Jutro święto św. Szczepana, diakona. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Program kolędy podamy w najbliższą niedzielę. Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia od ul. Owocowej.

W najbliższą niedzielę, święto Świętej Rodziny. Na sumie zapraszamy małżeństwa do odnowienia przyrzeczeń Sakramentu Małżeństwa.

Kalendarze na rok 2020 oraz pamiątki I rocznicy koronacji można nabywać w zakrystii.

Również  prasę katolicką nabywamy  w zakrystii.

„Wołaj z radości na cześć Pana cała ziemio, cieszcie się, weselcie i grajcie”. Niech Boże błogosławieństwo uzdolni nas do autentycznej radości z Narodzenia Pańskiego oraz pomoże zanieść ją do naszych środowisk.