Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 21.07.2019 R.

1. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek: św. Marię Magdalenę, we wtorek: św. Brygidę, we środę: św. Kingę, w czwartek: św. Jakuba Apostoła, w piątek św. Joachima i Annę.

2. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu poświęcenie pojazdów po Mszy świętej o godz. 15:00 i 18:00. Zgodnie ze zwyczajem lat ubiegłych ofiary złożone na tacę przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy.

3. 25. lipca wyrusza Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych możemy złożyć swoje intencje i wspomóc młodych ludzi, którzy pragną iść do tronu Jasnogórskiej Pani, ale niejednokrotnie nie mają funduszy na pokrycie kosztów. Opłata jednego pielgrzyma wynosi 160 zł. Zachęcamy do niesienia pomocy. Ofiary można składać w zakrystii i biurze parafialnym.

4. W dniu 28. lipca około godz. 13:30 będziemy gościli uczestników Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na obiedzie. Zgodnie ze zwyczajem naszej parafii prosimy o przyniesienie ciasta dla pątników.

5. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

6. W dniach od 26 do 28 lipca będzie można złożyć makulaturę na misje do pojemnika przy Bazylice.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask.

Umocnieni przy eucharystycznym stole, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.