Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 14.07.2019 R.

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam o najważniejszym z praw Bożych, o przykazaniu miłości. Wielokrotnie uświadamiamy sobie konsekwencje tego prawa w rodzinach i wśród najbliższych. Przypomnienie tego prawa w czasie wakacji niech nas mobilizuje, abyśmy to prawo realizowali nie tylko wśród najbliższych, ale również wśród tych, których spotkamy na wakacyjnych szlakach.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Bonawenturę; we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel; w sobotę – wspomnienie św. Czesława.

3. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

4. Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

5. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6. Od 25. lipca wyrusza Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych możemy złożyć swoje intencje i wspomóc pielgrzymów, którzy pragną iść do tronu Jasnogórskiej Pani, ale nie zawsze ich stać na pokrycie kosztów. Opłata jednego pielgrzyma wynosi 160 zł. Zachęcamy do niesienia pomocy. Intencje i ofiary można składać w zakrystii.

7. W dniu 12.07.2019 r. zmarł Ks. Wilhelm Hajduk, który pracował w naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w kościele św. Stanisława Kostki przy ul. Matki Teresy z Kalkuty w środę, tj. 17 lipca o godz. 10:oo. Polecamy modlitwie zmarłego kapłana.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Boże błogosławieństwo nich nas umocni w codziennych dziełach miłości, dzięki którym świat staje się lepszy.