Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU - 09.12.2018 R.

1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami św. Jana Chrzciciela, który nawołuje nas: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Nim jednak spotkamy się z Chrystusem w królestwie niebieskim, najpierw musimy wyjść na pustynię i stanąć przed Janem Chrzcicielem, wyznać swoje grzechy i przyjąć „chrzest nawrócenia”. Dopiero wtedy Chrystus ochrzci nas Duchem Świętym. Pomocą będą rekolekcje, które rozpoczniemy od przyszłej niedzieli. Rekolekcjom będzie przewodniczył O. Ludwik Obal – redemptorysta, proboszcz parafii pw. Najświętszego Odkupiciela w Szczecinie. Tak zaplanujmy czas, abyśmy mogli w nich wziąć udział.

2. Msza św. roratnia w naszej Bazylice przy ołtarzu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski codziennie o godz. 6:oo. Msza św. adwentowa dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:oo.

3. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz.18:oo.

4. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:00.

5. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 522 zł. Za przekazane ofiary dziękujemy. Członkowie Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadzają: świece wigilijne, kartki świąteczne, opłatki, kalendarze parafialne na rok 2019, płyty DVD i inne pamiątki koronacji. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich i potrzebujących. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne. Kalendarze, opłatki i pamiątki koronacji można nabywać również w zakrystii.

6. Dziś naszymi ofiarami do puszek wspieramy akcję „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy oczekują kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości od Boga i przyjaźni do ludzi.

7. Zapraszamy młodzież, od kl. 7 szkoły podstawowej wzwyż, na spotkanie duszpasterstwa młodzieży w poniedziałki o godz. 19:00 w salce na plebanii. Więcej informacji u ks. Krystiana.

8. Ministrantów, lektorów i tych którzy chcieliby pełnić służbę przy ołtarzu Pańskim wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie opłatkowe w sobotę: Msza św. o godz. 18:00 i spotkanie po Mszy św. w salce.

9. Za dary i ofiary na potrzeby AWSD, koronacji i naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. W niedzieli możemy przeczytać artykuł „Sanktuarium polskości w Szczecinie” mowa o naszej Bazylice.

11. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i obfitego Bożego błogosławieństwa.

„Ci którzy we łzach sieją, żąć będą w radości”. Niech Boże błogosławieństwo wleje w nas nadzieję, że pomimo naszych upadków, mamy możliwość rozpoczęcia nowego życia w Panu.