Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 14.10.2018 R.

1. Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? To pytanie powinno nam nieustannie towarzyszyć. W daniu odpowiedzi w dużej mierze pomagają nam Misje św. Jak wykorzystałem ten szczególny dar łaski ? Niech każdy da osobistą odpowiedź.

2. Dziś Kościele przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Tradycyjnie jak co roku, po Mszach św. zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla biednej i uzdolnionej młodzieży. Dziękujemy za te ofiary.

3. Dziś w naszej parafii kończymy Misje koronacyjne. Dziękujemy O. Krzysztofowi za trud misyjny i piękne świadectwo kapłańskiego życia. Zapewniamy o wdzięcznej modlitwie. Dziękujemy wszystkim, którzy z tego daru łaski skorzystali. Wdzięczność wyrażamy za wszystkie ofiary przekazane na tacę jako wyraz wdzięczności i nasz skromny wkład w potrzeby Narodowego Jasnogórskiego Sanktuarium.

4. Wszystkim uczestnikom wczorajszej uroczystości koronacyjnej dziękujemy. Informujemy, że można nabywać pamiątki koronacji: obrazy koronacyjne, różańce, okolicznościowe znaczki pocztowe i srebrne koronatki. Pamiątki rozprowadza Caritas naszej parafii w kruchcie i zakrystii.

5. Jako wyraz zawierzenia Matce Bożej Zwycięskiej Królowej Polski trwamy na modlitwie różańcowej pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

6. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

7. Modlitwa różańcowa dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:oo, dla wszystkich o godz. 17:30 we wszystkie dni tygodnia.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Teresę od Jezusa; we wtorek – św. Jadwigę Śląską; w środę – św. Ignacego Antiocheńskiego; w czwartek – św. Łukasza Ewangelistę, patrona służby zdrowia; w sobotę – św. Jana Kantego.

9. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 594 zł. Za przekazane ofiary dziękujemy.

10. Za dary i ofiary na potrzeby koronacji i naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w modlitwie.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech nasze uczestnictwo w misjach koronacyjnych wydaje błogosławione owoce w naszym życiu osobistym i rodzinnym.