Dziś sobota , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 08.07.2018 R.

1. W czasie wakacji zwiedzamy różne miejsca w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami. Nie omijajmy miejsc świętych, aby w ten sposób pogłębić naszą wiedzę i naszą wiarę.

2. Msza św. o świętość Rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Mola w jej relikwiach.

3. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

4. W piątek tj. 13 lipca przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję różańcową pod przewodnictwem Ks. inf. Edmunda Cybulskiego na godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy z Bazyliki św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, pl. Lotników, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Grunwaldzkim, Piłsudskiego, al. Wyzwolenia, Niepodległości i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji . Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy.

5. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

6. Zachęcamy do składania darów na korony i suknię dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. W ubiegłą niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali kwotę 874 zł. jako pomoc wakacyjną i pomoc dla biednych. Za przekazane ofiary dziękujemy.

8. Na czas wakacji do końca sierpnia biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo i w środę o 10:oo – 11:oo. Sprawy pilne i pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.

9. W okresie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13:30.

10. Od 25. lipca wyrusza Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych możemy złożyć swoje intencje i wspomóc pielgrzymów, którzy pragną iść do tronu Jasnogórskiej Pani, ale nie zawsze ich stać na pokrycie kosztów. Opłata jednego pielgrzyma wynosi 160 zł. Zachęcamy do niesienia pomocy. Intencje i ofiary można składać w zakrystii.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech moc Bożego błogosławieństwa doda nam odwagi, abyśmy potrafili dawać świadectwo człowieczeństwa i chrześcijaństwa wobec tych, którzy pogardzają tym wartościami.