Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 01.07.2018 R.

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako lekarza ludzkich ciał i dusz. W świetle tego słowa postawmy sobie pytanie, jak my patrzymy na naszego Pana i Zbawiciela?

2. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość korzystania z niedzielnej Mszy św. i innych praktyk religijnych dla swoich dzieci przebywających na wakacjach.

3. Msza św. Kół Żywego Różańca dziś o godz.15:oo, po Mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych.

4. Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. lipca w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie dziś, tj. 1. lipca o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

5. W pierwszą środę zapraszamy na adorację i modlitwę różańcową członków Kół Żywego Różańca od 19:oo – 21:oo.

6. Msza św. w intencji świętych powołań w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

7. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

8. W czasie wakacji chorych odwiedzamy na wezwanie. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo. Zachęcamy do odprawienia 5 pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Boża z Fatimy.

9. Na czas wakacji do końca sierpnia biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo i w środę o 10:oo – 11:oo. Sprawy pilne i pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.

10. Na czas wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13:30.

11. W ramach przygotowania do koronacji zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo. Oprócz koron przygotowujemy suknię, która ma być uroczyście nałożona i poświęcona 7. października na rozpięcie misji przed koronacją. Prosimy o składanie darów na korony i suknię. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. Parafialny Zespół Caritas dziś po każdej Mszy św. zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na moc wakacyjną i pomoc dla biednych. Poprzez wsparcie Caritas, czyniąc uczni miłosierdzia upraszamy miłosierdzie dla nas i naszych bliskich.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzajmy czas wakacji, urlopów, dla innych czas pracy.