Dziś sobota , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA - 24.06.2018 R.

1. Dziś w naszej parafii uroczystość odpustowa. O godz. 10:30 poświecimy wodę w Zatoce Szczecińskiej. Uroczysta suma odpustowa z procesją wokół Bazyliki o godz. 12:00. Niezwykłe wydarzenia, w jakich uczestniczyli Elżbieta i Zachariasz, rodzice Jana Chrzciciela, zapowiadały również niezwykłość jego życia. Mimo to, iż dzisiaj czcimy narodziny proroka, to trzeba zauważyć jego działalność misyjną przygotowującą do spotkania narodu wybranego ze Zbawicielem. Innym jeszcze elementem jego nauczania była bezkompromisowa walka o trwałość małżeństwa przepłacona świadectwem życia. Warto zauważyć tę postać w dzisiejszych, trudnych czasach dla wielu małżeństw.

2. Dzieci i młodzież rozpoczęły wakacje, również wielu dorosłych będzie wyjeżdżać na urlopy. Prosimy rodziców i opiekunów, aby zatroszczyli się o możliwość udziału w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

3. Do końca czerwca nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:3o.

4. Na czas wakacji od 25. czerwca do końca sierpnia biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo i w środę o 10:oo – 11:oo. Sprawy pilne i pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.

5. Na czas wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

6. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo.

7. W najbliższy piątek uroczystość św. Apostołów Piotra Pawła. W naszej wspólnocie będziemy przeżywać Dzień Imienin ks. Piotra Szymczaka i Ks. Pawła Półtoraka. Msza św. w intencji dostojnych solenizantów o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za Ich posługę w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W środę, tj. 20. czerwca Ojciec św. Franciszek poświęcił korny dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski ogłosił papieską koronację w naszej Bazylice. W ramach przygotowania do koronacji zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo. Oprócz koron przygotowujemy suknię, która ma być uroczyście nałożona i poświęcona 7. października na rozpięcie misji przed koronacją. W dalszym ciągu prosimy o składanie darów na korony i suknię. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Pociągnięci przykładem św. Jana Chrzciciela, z odwagą i przekonaniem starajmy się świadczyć o Jezusie. Prostota, autentyczna wiara, szczera i ufna modlitwa, uczciwe życie zgodne z przykazaniami, miłość do bliźnich, drobne gesty życzliwości – to wszytko ma ogromną moc, aby przemienić ludzkie serca Niech w tym postępowaniu wspiera nas Boże błogosławieństwo.