Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 06.05.2018 R.

1. Dziś słyszymy wezwanie do realizowania przykazania miłości w codziennym życiu, bo dopiero wtedy będziemy Jego przyjaciółmi. Czy nimi jesteśmy ?

2. W poniedziałek, wtorek i środę nabożeńst6wa związane z dniami krzyżowymi, w czasie których modlimy się o dobre urodzaje i w intencji krajów głodujących.

3. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym.

4. Nabożeństwo majowe w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30, śpiew pieśni Maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 20:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

5. Msza św. w intencji świętości rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretta Molla w czwartek o godz. 18:oo.

6. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

7. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

8. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. W najbliższą niedzielę świętować będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10. W niedzielę (13 maja), 101. rocznica objawień Pani Fatimskiej. W naszej Bazylice: Nowenna, Msza św. i Procesja Różańcowa - rozpoczęcie o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy z Bazyliki do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. dr Jarosław Staszewski, kustosz Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas dziś po każdej Mszy św. zebraną ofiary do puszek z przeznaczeniem na wsparcie osób biednych i potrzebujących. Składając dar miłosierdzia upraszamy miłosierdzie dla siebie i bliskich.

12. Msza św. Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:oo i bezpośrednio po Niej spotkanie w sali katechetycznej – wymiana tajemnic różańcowych.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa..

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem utajonym w Najświętszym Sakramencie i prośmy, by Jego miłość była naszym udziałem.