Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 29.04.2018 R.

1. We wtorek rozpocznie się maj, miesiąc, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30. Śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki codziennie o godz. 20:30.

2. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1 – 4 maja w godz. od godz. 7:oo – 21:oo. Zakończenie Apelem Jasnogórskim. W środę serdecznie zapraszamy na modlitwę członków Kół Żywego Różańca.

3. W uroczystość NMP Królowej Polski - 3. Maja - Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego.

4. Msza św. o świętość powołań w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18:00. Szczególnie zapraszamy służbę liturgiczną i ich rodziny.

5. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo i od 15:oo – 19:oo.

6. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych od godz. 9:oo. Po Mszy św. o godz. 18:oo adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Msza św. Kół Żywego Różańca w niedzielę o godz. 15:oo i bezpośrednio po Niej spotkanie w sali katechetycznej – wymiana tajemnic różańcowych.

8. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy: we wtorek - św.. Józefa rzemieślnika; w środę – św. Atanazego; w piątek – św. Floriana. W piątek po każdej Mszy św. będziemy mogli oddać cześć św. Florianowi w Jego relikwiach, które znajdują się w naszej Bazylice.

9. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

10. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Koncert: Msza Polska Jana Maklakiewicza w wykonaniu Chóru Amatorskiego przy Operze na Zamku w Szczecinie dziś o godz. 16:oo, na który serdecznie zapraszamy.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa..

„Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to się wam spełni”. Niech Boże błogosławieństwo utrwali w naszych sercach te słowa.