Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 01.04.2018 R.

1. Dźwięki dzwonów ogłosiły nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu, tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy. Na ten radosny czas życzmy Wam i sobie: miłości - Wielkiego Czwartku, wiary - Wielkiego Piątku, nadziei - Wielkiej Soboty i radości - Niedzieli Wielkanocnej.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękujemy Wam za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym. Serdecznie podziękowanie kieruję na ręce wszystkich kapłanów za ofiarną posługę konfesjonału w Wielkim Poście i w sposób szczególny w czasie Świętego Triduum. Dziękuję chórowi parafialnemu „Cantate Deo” pod kierownictwem p. Elizy i p. Moniki, organistki za piękną oprawę muzyczną wraz z kapłanami ks. Arkadiuszem, ks. Piotrem i p. Dariuszem Szklar. Ks. Pawłowi za wykonanie ciemnicy wraz z lektorami, Ks. Piotrowi wraz z p. Anią i Moniką oraz p. Henrykiem Szulcem za wykonanie Bożego Grobu i dekorację kościoła. Dziękuję Radzie Parafialnej za pomoc i czynny udział. Dziękuję służbie liturgicznej pod kierownictwem Ks. Pawła za organizację liturgii. Dziękuję p. Mirosławie, p. Andrzejowi oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Bazyliki na święta. Dziękuję Wam umiłowani siostry i bracia za udział w liturgii i tworzenie świętego zgromadzenia.

3. Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Tradycyjnie w ten dzień składamy ofiary w połowie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Nasze ofiary wspierające katolickie uczenie są wyrazem wdzięczności za służbę Uniwersytetu Bogu i Ojczyźnie.

4. We wtorek i środę zapraszamy na Jerycho modlitewne w godz. od 7:oo – 21:oo. W pierwsza środę miesiąca modlitwa członków Kół Żywego Różańca po Mszy św. po godz. 18:oo.

5. W pierwszy czwartek Msza św. w intencji powołań do służby w Kościele o godz. 18:oo.

6. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

7. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Po Mszy św. o godz. 18:oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski.

8. Msza św. Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 15:oo,

9. Parafialny Caritas przekazał na święta w postaci paczek żywnościowych przekazał pomoc dla 26 rodzin i 46 osobom samotnym. W tym czasie również z pomocy parafialnego Caritas skorzystało 142 osoby. Paniom: Mirosławie Księżpolskiej, Irenie Wojciechowskiej i całemu Zespołowi Caritas serdecznie dziękuję za posługę na rzecz biednych, Wam umiłowani parafianie za świadczoną pomoc.

10. Z całego serca dziękujemy za ofiary i każdą pomoc na rzecz Bazyliki, za dary i ofiary na korony i suknię Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski.

11. W przyszłą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przesz św. Jana Pawła II. Korzystajmy z daru, że w naszej Bazylice jest codziennie wspólna modlitwa Koroną do Miłosierdzia Bożego, obraz z napisem „Jezu ufam Tobie” i relikwie św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Zapraszamy codziennie na nowennę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:oo. W przyszłą niedzielę, niedzielę Miłosierdzia Bożego ofiarami do puszek będziemy wspierali działalność Caritas naszej Archidiecezji.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Zanieśmy do naszych domów zmartwychwstałego Jezusa. Niech obdarza nasze rodziny swoimi łaskami. Niech czas świąteczny będzie codziennym doświadczeniem powstania ze słabości i przezwyciężania trudności.