Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 04.03.2018 R.

1. Dziś w naszej parafii trwa wizytacja kanoniczna. Módlmy się, aby spotkanie modlitewne z ks. biskupem , następcą Apostołów, umocniły naszą wiarę.

2. Naród wybrany przygotowywał się do zbawienia w oparciu o Dziesięć Przykazań, ciągle jednak brakowało mu zrozumienia dla Bożego planu zbawienia człowieka. Niejednokrotnie odrzucał go wprost, jak to było widoczne wobec Jezusa. Dopiero mądrość oparta na miłości da człowiekowi zbawienie.

3. Pomocą dla nas będą rekolekcje, które będziemy przeżywali od przyszłej niedzieli tj. od 11 – 14 marca. Rekolekcje poprowadzi Ks. Krzysztof Biernat – pallotyn. Módlmy się, aby był to czas szczególnej łaski dla całej parafii i przyjaciół naszej Bazyliki.

4. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz..17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30, dla dzieci o godz. 17:oo. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową o godz. 18:30 poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Kultu św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa.

5. Członków Kół Żywego Różańca dziś po Mszy św. o godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie do sali katechetycznej.

6. Msza św. w intencji świętości rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretta Molla w czwartek o godz. 18:oo.

7. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

8. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

9. Parafialny Zespół Caritas dziś po każdej Mszy św. zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych. Jest to okazja do złożenia jałmużny postnej. Świece i baranki wielkanocne Caritas będzie rozprowadzał od przyszłej niedzieli.

10. W przyszłą niedzielę na sumie śpiewał będzie chór Akademii Sztuki z Wrocławia.

11. Koncert Pasyjny w wykonaniu Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie w naszej Bazylice w przyszłą niedzielę o godz. 16:00, na który serdecznie zapraszamy.

12. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w przestrzeganiu Dekalogu w prawdziwej wolności.