Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 21.01.2018 R.

1. W tym tygodniu kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, tradycyjnie jego zakończenie przypada w dzień, w którym w liturgii przeżywamy nawrócenie św. Pawła, a więc 25 stycznia w czwartek. W naszym mieście zakończenie będzie w Bazylice Katedralnej o godz. 19:oo. Zachęcamy do trwania w modlitwie o zjednoczenie chrześcijaństwa. . Program tygodnia modlitw o Jedność Chrześcijan wywieszony jest w gablocie.

2. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00, zapraszamy.

3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i przekazane ofiary zarówno na cele archidiecezji jak i naszej parafii. Jeżeli są jeszcze osoby, które z różnych przyczyn nie przyjęli kapłana po kolędzie, można jeszcze zgłosić w zakrystii lub biurze parafialnym.

4. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

5. Osobom, które złożyły swoje dary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6. Uprzejmie informujemy, że od jutra będzie w naszej Bazylice wystawa wizerunków Matki Bożej ukoronowanych przez Czcigodnego Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego zatytułowana „Królowa Polski o wielu obliczach”.

7. W najbliższą sobotę, tj. 27 stycznia zapraszamy do naszej Bazyliki na pierwszy dzień Nowenny przed koronacją obrazu Matki Bożej, Zwycięskiej Królowej Polski. O godz. 17:30 – modlitwa różańcowa, o godz. 18:oo Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi., Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiego.

8. Zbiórka makulatury na misje odbędzie się w dniach 26-28 stycznia br.

9. Kalendarze parafialne na rok 2018 można jeszcze nabywać w zakrystii.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

„Daj mi poznać Twoje drogi Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami”. Niech te słowa towarzyszą nam w nadchodzącym tygodniu.