Dziś sobota , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 06.08.2017 R.

1. Trwają wakacje. Wykorzystajmy ten czas nie tylko dla wypoczynku fizycznego, ale również dla uporządkowania naszych relacji z Panem Bogiem i bliźnimi.

2. Dziś uroczystość Przemienienia Pańskiego. Przemienienie Pańskie na Górze Tabor to dla Apostołów moment, gdy Mistrz uświadamia im, że jest Synem Bożym, który musi cierpieć i umrzeć dla zbawienia człowieka.

3. W historii naszego kraju to święto związane było z chorobami – epidemiami, które przetaczały się przez naszą Ojczyznę, zwłaszcza w XIX wieku, i modlitwami wtedy zanoszonymi do Boga o przemianę tego utrapienia.

4. W naszych czasach, to między innymi: sierpniowa zachęta Kościoła do abstynencji od napojów alkoholowych i wyjście z tragedii uzależnienia wielu rodzin; z sierpniem wiąże się również dzieło przemiany naszego kraju, zapoczątkowane w pamiętnym sierpniu 1980 roku.

5. Podejmijmy i my w tym czasie działania, które pomogą nam przemieniać nasze życie i zbliżyć się do Boga i człowieka.

6. Msza św. w intencji świętych powołań w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

7. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do adoracji i czuwania.

8. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla osób biednych i rodzin wielodzietnych. Pomagając biedniejszym od nas, w sposób praktyczny okazujemy miłosierdzie.

9. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

10. Zachęcamy do składania osobistych darów na korony i suknię dla Matki Bożej Częstochowskiej. Każdy dar będzie odnotowany w Wielkiej Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary składane na cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzmy czas naszego wypoczynku i pracy.