Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 04.06.2017 R.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, powracamy do okresu „w ciągu roku” i zielonego koloru liturgicznego.

2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, czyli święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji. Uroczysta suma pod przewodnictwem ks. arcybiskupa w katedrze o godz. 18:oo. Do wspólnej modlitwy wszystkich zapraszamy.

3. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17:3o.

5. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa członków Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 18:00. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:oo

6. W czwartek Msza św. w intencji świętości rodzin o godz. 18:oo.

7. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek, tj. 9.06.2017 r. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do adoracji i czuwania.

8. Dziś, po każdej Mszy św. członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc w budowie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie..

9. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

10. Trwają prace przy montażu organów. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie..

11. W przyszłą niedzielę druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Zbiórka dzieci i rodziców przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 10:oo. Na sumę zapraszamy dzieci, które przeżywać będą rocznicę I Komunii świętej.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Ks. Arcybiskupowi z racji 40. rocznicy święceń kapłańskich oraz solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i prośmy o dary i moce Ducha Świętego dla nas, naszych rodzin i wszystkich Polaków żyjących w kraju i poza jej granicami.