Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 22.01.2017 R.

1. Dzisiejsza liturgia ukazuje Jezusa Chrystusa jako Światłość rozświetlającą mroki ludzkiego życia. Jeśli jesteśmy Jego uczniami, to tworzymy wielką wspólnotę braci i sióstr, która wędruje do domu Ojca. Niestety już w początkach Kościoła pojawiły się w tej wspólnocie niechęci, które spowodowały rozłamy we wspólnocie uczniów Chrystusa, podobnie jest i obecnie. Potrzeba, abyśmy również i my żyjący tu i teraz, w konkretnym czasie i miejscu, zadali sobie pytanie, czy przyczyniamy się do rozwoju Kościoła, czy raczej powodujemy Jego rozbicie?

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, poprzez swoją modlitwę przyczyniajmy się do zjednoczenia wspólnoty chrześcijańskiej. Pomocą dla nas niech będzie nabożeństwo ekumeniczne, które w tym tygodniu będzie: dziś o godz. 19:oo - parafia Świętej Rodziny; w poniedziałek – o godz.. 18:oo Kościół Polskokatolicki; we wtorek o godz. 18:oo – Kościół Prawosławny; środę zakończenie w Bazylice Archikatedralnej o godz. 19:oo.

3. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego czwartek o godz. 18:00. Po Mszy możliwość oddania czci bł. ks. Jerzemu Popiełuszce w relikwiach.

4. W dniu wczorajszym zakończyliśmy wizytę duszpasterską, kolędę. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i przekazane ofiary. Kolęda dodatkowa na zgłoszenia dziś, w poniedziałek i wtorek tj. 22, 23 i 24 stycznia. Kolędę zgłaszamy z zakrystii lub w biurze parafialnym.

5. Kalendarze parafialne na rok 2017 można jeszcze nabywać w zakrystii.

6. Za ofiary kolędowe i ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. Wspólnota Kościoła Domowego gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie zaprasza małżeństwa pragnące umacniać swoją wiarę, pielęgnować miłość małżeńską, uczyć się jak wychowywać dzieci w wierze chrześcijańskiej oraz nawiązywać znajomości i przyjaźnie z innymi rodzinami katolickimi zapraszamy na spotkanie informacyjne w najbliższy piątek (27 stycznia) o godz. 19:00 do salki katechetycznej przy plebanii.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Światło rozprasza nocne lęki, przywraca zmysł orientacji, pomaga odnaleźć właściwą drogę, daje światu życie. Obdarowani światłem Eucharystii, bądźmy zgodni, bez rozłamów, jednego ducha i jednej myśli.