Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 15.01.2017 R.

1. Święty Jan Chrzciciel przedstawia Jezusa Chrystusa jako tego, który przyszedł przemienić świat. Chciejmy również i my, jako Jego uczniowie, podjąć dzieło swojego Mistrza. Zadajmy sobie pytanie: czy moje życie jest zachętą dla innych do poszukiwania Chrystusa?

2. W tym tygodniu rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zaczyna się 18 stycznia, a kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła, czyli w dniu 25 stycznia. W ramach tego tygodnia zapraszamy do naszej Bazyliki w dniu 20 stycznia: o godz. 18:00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Bp. Henryka Wejmana, o godz. 19:00 wspólne Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem duchownych innych wyznań.

3. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

4. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek po Mszy św. o godz. 15:00.

5. Trwa wizyta duszpasterska, kolęda; dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiamy plan kolędy na bieżący tydzień: (program kolędy wywieszony jest w gablocie, przeczytać program kolędy. W najbliższą sobotę kończymy kolędę. Kolęda dodatkowa na zgłoszenia w niedzielę, poniedziałek i wtorek tj. 22, 23 i 24 stycznia. Kolędę zgłaszamy z zakrystii lub w biurze parafialnym.

6. Kalendarze parafialne na rok 2017 można jeszcze nabywać w zakrystii.

7. Za ofiary kolędowe i ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8. Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Akademii Morskiej pod dyrekcją Pani Sylwii Fabiańczyk - Makuch w naszej Bazylice w dzisiejszą niedzielę o godz. 17:oo. Serdecznie zapraszamy.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przemienieni mocą Eucharystii, zatroszczmy się o czas dla siebie. Dołóżmy starań, by znaleźć przestrzeń wzajemnego spotkania i szczerej rozmowy. Zechciejmy dostrzec człowieka w potrzebie, poznać jego osobistą historię, sercem zobaczyć jego osobisty „bagaż”, który od lat dźwiga na swoim karku i pomóc mu go nieść. Może mieszka obok ciebie?