Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 06.11.2016 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w środę – rocznicę poświecenia Bazyliki Laterańskiej; w czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w piątek – św. Marcina z Tours, biskupa, w sobotę – św. Jozafata, biskupa, męczennika. W czwartek możemy oddać cześć św. Leonowi Wielkiemu, w sobotę św. Jozafatowi w ich relikwiach.

2. Trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 – 8 listopada, każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej, przyjmie komunię św. nawiedzi cmentarz lub kościół, w czasie nawiedzenia odmówi: Ojcze nasz… Wierzę w Boga Ojca … oraz pomodli się za zamarłych może uzyskać odpust zupełny, który może ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.

3. Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. W intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach modlimy się przez cały listopad codziennie w godz. od 17:30 – 18:00, przez cały rok w II wtorek miesiąca odprawiamy Mszę św. o godz. 18:oo, modlimy się w niedziele i święta 15 minut przed sumą.

4. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Molla w jej relikwiach.

5. W piątek przypada 98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy ginęli za „naszą i waszą” wolność. Po Mszy św. o godz. 18:oo złożymy kwiaty, zapalimy znicze i modlić się będziemy przy pomniku Męczenników II wojny światowej.

6. Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana trwać będzie od piątku tj. od 11. listopada do 19. listopada codziennie po Mszy św. o godz. 18:oo.

7. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:00.

8. Modlitwa za zmarłych przy pomniku Męczenników II wojny światowej we wszystkie niedziele listopada po Mszy św. o godz. 18:oo na którą serdecznie zapraszamy.

9. Trwa montaż organów dla naszej bazyliki. Za ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek na wsparcie Kościoła Prześladowanego.

11. Prasę katolicką nabywamy w zakrystii.

12. Uroczyste dziękczynienie za Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi odbędzie się w naszej Bazylice w najbliższą niedzielę, tj. 13 listopada podczas uroczystej sumy o godz. 12:oo. Ks. Arcybiskup uroczyście odsłoni znak jubileuszu poświęcony przez Ojca św. Franciszka w Częstochowie. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i prośmy o dar zbawienia dla naszych zmarłych, dla nas i naszych bliskich o dar głębokiej wiary w życie wieczne i ciała zmartwychwstanie.