Dziś piątek , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 07.08.2016 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Dominika, kapłana; we wtorek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, patronkę Europy; w środę – św. Wawrzyńca, diakona męczennika; w czwartek – św. Klarę, dziewicę.

2. Trwają wakacje i urlopy. W tym szczególnym czasie z nie zrywajmy więzi z Bogiem, pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii!.

3. Przypominamy: trwa miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od używania alkoholu. Ten trud ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Berettcie Mola w jej relikwiach.

5. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do modlitewnego czuwania.

6. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla osób biednych i rodzin wielodzietnych. W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia umiejmy miłosierdzie zamieniać w konkretny czyn.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Bazyliki i parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8. Podczas odwiedzania chorych dowiedziałam się, że pewien mężczyzna zbierał ofiary na kościół. Informuję wszystkich, że nigdy nie udzielałem upoważnienia nikomu do zbierania ofiar na nasz kościół, są to naciągacze i oszuści. Nie bądźmy naiwni i nie dajmy się oszukiwać. Kto chce złożyć ofiarę na potrzeby kościoła, może to uczynić osobiście lub przesłać na konto parafii – przekazy są na stoliku pod chórem.

9. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy św. będziemy mogli oddać cześć św. Maksymilianowi Maria Kole w jego relikwiach.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem, dziękujmy za Jego obecność wśród nas i prośmy o Boże błogosławieństwo na czas wakacji, urlopów i trud codziennej pracy.