Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 26.06.2016 R.

1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zachęca nas, abyśmy porzucili wszystko to, co przesłania nam Jezusa i od Niego oddziela. Musimy pozwolić się prowadzić Duchowi Świętemu, a wtedy osiągniemy prawdziwą wolność. Otwórzmy się na działanie Bożego słowa w naszym życiu.

2. W środę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kościół zawsze otaczał szczególną czcią tych dwóch Apostołów: Piotra, któremu Pan powierzył najwyższą władzę pasterską, i Pawła, który rozniósł słowo Ewangelii po całym imperium rzymskim. Przenieśmy się myślą ad limina apostollorum, do progów apostolskich, gdzie Piotr i Paweł, przelawszy krew męczeńską, kładli fundamenty pod jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. W tym dniu swoje imieniny obchodzą ks. Piotr i ks. Paweł. Msza św. imieninowa o godz. 18:00. Niech nasza obecność i wspólna modlitwa w intencji dostojnych solenizantów będzie wyrazem wdzięczności za ich posługę wśród nas. Taca zbierania w tym dniu przeznaczona jest na wsparcie misji Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu wspominamy również we wtorek św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

4. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo

5. Jeszcze do czwartku trwają nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa .Czy przynajmniej jeden raz wziąłeś w nich udział? Nabożeństwa codziennie o godz. 17:30.

6. Czas wakacji to czas wypoczynku i refleksji. Nie ma wakacji od Pana Boga i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Niech kontakt z pięknem przyrody przybliża nas do Stwórcy.

7. Podczas wakacji nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 13:30. Biuro parafialne podczas wakacji będzie czynne: w poniedziałek, środę i piątek od 16:oo – 18:oo, we wtorek od godz. 10:oo – 11:oo. Sprawy pilne: wizyty u chorych i pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.

8. Dziś, po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc, na kolonie letnie dla dzieci z rodzin biednych i wielodzietnych. Niech twoja ofiara przyniesie uśmiech i radość dziecka przynajmniej przez dwa tygodnie spędzone na koloniach.

9. Organizujemy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 i do Zakopanego w dniach 28.07 – 08.08.2016 r. Koszt za jedenaście dni – 940zł. Zapisy i więcej informacji w zakrystii.

10. Zebranie rodziców dzieci, które udają się na wyjazd wakacyjny do Międzyzdrojów połączony z rekolekcjami w środę, 29.06.2016 r. o godz. 16:30 w sali katechetycznej.

11. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Bazyliki i parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. Prasę katolicką nabywamy w zakrystii, zachęcamy do nabywania i czytania.

13. Ks. Piotrowi i Pawłowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech ta Eucharystia będzie przypomnieniem, że Ojciec w niebie stawia nas na pierwszym miejscu w swoim planie zbawczym. Mając tego świadomość, stawiajmy Go w centrum naszego życia. Niech w tym umocni nas Boże błogosławieństwo.