Dziś sobota , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 27.03.2016 R.

1. Dzisiaj wciąż na nowo rozbrzmiewają głosy zwiastujące radosną nowinę o zwycięstwie Jezusa Chrystusa nad śmiercią, szatanem i grzechem. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym. Niech i nas słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia innym radosnej nowiny, byśmy w codzienności byli napełnieni apostolską gorliwością; tego życzymy Wam wszystkim, umiłowani Parafianie, Przyjaciele i Goście.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękujemy Wam za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym. Serdecznie podziękowanie kieruję na ręce wszystkich kapłanów na czele z ks. infułatem Edmundem za ofiarną posługę konfesjonału w Wielkim Poście i w sposób szczególny w czasie Świętego Triduum. Dziękuję chórowi parafialnemu „Cantate Deo” pod kierownictwem p. Elizy za piękną oprawę muzyczną wraz z kapłanami i klerykiem Danielem oraz. p. organistce Monice. Ks. Pawłowi za wykonanie ciemnicy wraz z lektorami, Ks. Piotrowi wraz z p. Anią i Moniką oraz p. Henrykiem Szulcem za wykonanie Bożego Grobu i dekorację kościoła. Dziękuję Radzie Parafialnej za pomoc i czynny udział. Dziękuję służbie liturgicznej pod kierownictwem Ks. Pawła za organizację liturgii. Dziękuję p. Mirosławie. P. Andrzejowi i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Bazyliki na święta. Dziękuję Wam umiłowani siostry i bracia za udział w liturgii i tworzenie świętego zgromadzenia.

3. Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Tradycyjnie w ten dzień składamy ofiary w połowie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Nasze ofiary wspierające katolickie uczenie są wyrazem wdzięczności za służbę Uniwersytetu Bogu i Ojczyźnie.

4. Parafialny Caritas przekazał na święta w postaci paczek żywnościowych pomoc dla 41 rodzin i 38 osób samotnych. W tym czasie również z pomocy parafialnego Caritas skorzystało 186 osób. Paniom: Mirosławie Księżpolskiej, Irenie Wojciechowskiej i całemu Zespołowi Caritas serdecznie dziękuję za posługę na rzecz biednych, Wam umiłowani parafianie za świadczoną pomoc.

5. Z całego serca dziękujemy za ofiary i każdą pomoc na rzecz Bazyliki i potrzeb naszej wspólnoty parafialnej.

6. Dziś została poświęcona figura św. Jana Ap., która została ufundowania przez wspólnotę Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Za ten dar dla naszej Bazyliki serdecznie dziękujemy.

7. W przyszłą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przesz św. Jana Pawła II. Jezus powiedział do siostry Faustyny „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc siostrę Faustynę, żeby to orędzie ogłosiła całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jakie ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwie przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną godziną miłosierdzia (15:00), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem. Korzystajmy z daru, że w naszej Bazylice jest codziennie wspólna modlitwa Koroną do Miłosierdzia Bożego, obraz z napisem „Jezu ufam Tobie” i relikwie św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Zapraszamy codziennie na nowennę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:oo. W przyszłą niedzielę, niedzielę Miłosierdzia Bożego ofiarami do puszek będziemy wspierali działalność Caritas naszej Archidiecezji.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Zanieśmy do naszych domów zmartwychwstałego Jezusa. Niech obdarza nasze rodziny swoimi łaskami. Niech czas świąteczny będzie codziennym doświadczeniem powstania ze słabości i przezwyciężania trudności.