Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 08. 11. 2015 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej; we wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w środę – św. Marcina z Tours, biskupa; w czwartek – św. Jozafata, biskupa męczennika; w piątek – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich. We wtorek będziemy mogli oddać cześć św. Leonowi, w czwartek św. Jozafatowi, których relikwie są w naszej Bazylice.

2. W środę, tj. 11 listopada br. przypada 97. rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu Narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy nigdy nie stracili nadziei, że warto żyć i umierać dla niepodległej Polski. Zechciejmy przyjść w tym dniu do naszej świątyni, aby złożyć Bogu dziękczynienie za wolną Ojczyznę i prosić dla niej o pokój i rozwój. Msze św. w naszej Bazylice o godz.: 7:oo. 9:oo. 12:oo, 15:oo i 18:oo. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych na naszych domach. Z racji Święta Narodowego zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych „PUKI POLSKA ŻYJE W NAS” w naszej Bazylice o godz. 16:oo.

3. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. można dodać cześć relikwiom św. Joanny Berety Mola.

4. W najbliższy piątek, tj. 13. listopada przypada czwarta rocznica beatyfikacji Karola Lamperta. Msza św. o pokój przy relikwiach bł. Karola Lamperta w naszej Bazylice o godz. 18:oo. Mszy św. przewodniczył będzie ks. Piotr Bieniek SAC, proboszcz parafii św. Jan Ewangelisty w Szczecinie. Po Mszy św. złożymy kwiaty i zapalimy znicze przed Pomnikiem Męczenników II wojny światowej. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. Również w piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo.

6. W ostatnią niedzielę na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach zebraliśmy kwotę 230 zł. Za wszystkie ofiary z serca dziękujemy i modlimy się, aby sam Pan wynagrodził każdy gest dobroci i życzliwości.

7. W zakrystii można nabywać jubileuszowe wydanie albumu „Bazylika św. Jan Chrzciciela” oraz kalendarz na rok 2016.

8. Zachęcamy do składania wypominek za zmarłych. Wypominki składamy w kopertach na tacę lub w biurze parafialnym. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad codziennie od godz. 17:30 – 18:oo, w niedziele i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św. We wszystkie niedziele listopada zapraszamy na modlitwę za zmarłych przy Pomniku Męczenników II wojny światowej po Mszy św. godz..1 8:oo.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii O. Oblatów z Gorzowa. Po Mszach św. będzie można nabyć misyjny kalendarz i złożyć ofiarę na misje.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Zanim wyjdziemy z tej świątyni, umocnijmy się jeszcze Bożym błogosławieństwem, by nie brakło nam wrażliwości na ludzi będących potrzebie.