Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 01. 11. 2015 R.

1. Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Wraz z chórami aniołów, apostołów, męczenników i wszystkimi świętymi kobietami i mężczyznami śpiewajmy uroczyście hymn uwielbienia Bogu za prowadzenie nas drogą błogosławieństw do świętości. Msze św. w naszej Bazylice wg porządku niedzielnego.

2. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7:00; 12:00, 15: i 18:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 pójdziemy przed pomnik Męczenników II wojny światowej, zapalimy znicze, złożymy kwiaty i modlić się będziemy za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, za naszych zmarłych których groby są daleko oraz za tych których miejsc mogił nie znamy. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych.

3. W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 – 8 listopada, każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej, przyjmie komunię św., nawiedzi cmentarz lub kościół, w czasie nawiedzania odmówi OJCZE NASZ … oraz WIERZĘ W BOGA …oraz pomodli się za zmarłych może uzyskać odpust zupełny, który może ofiarować za dusze w czyśćcu. Korzystajmy ze skarbca Kościoła.

4. Przez cały listopad w naszej Bazylice modlitwy za zmarłych od godz. 17:30 – 18:00. Wypominki składamy w kopertach na tacę, w zakrystii lub w biurze parafialnym. W intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach przez cały rok odprawiamy Mszę św. w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 18:oo rozpoczynamy Jerycho modlitewne pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Jerycho trwać będzie do 4 listopada do godz. 21:00. W pierwszą środę do szczególnej modlitwy zapraszamy członków Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 18:00 - do 21:00 - zakończenie apelem jasnogórskim.

6. W pierwszy czwartek Msza św. iw intencji świętych powołań w Kościele o godz. 18:00.

7. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. w godz. od 7:00 – 8:00 oraz od 15:00 – 19:00.

8. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:00. Msza św. członków Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo.

9. W przyszłą niedzielę nie ma zebrania, tylko poświęcenie książeczek dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

10. W ostatnią niedzielę na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w kopertach zebraliśmy kwotę 300 zł. Za wszystkie ofiary z serca dziękujemy i modlimy się, aby sam Pan wynagrodził każdy gest dobroci i życzliwości.

11. W zakrystii można nabywać jubileuszowe wydanie albumu „Bazylika św. Jan Chrzciciela” oraz kalendarz na rok 2016.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem utajonym w Najświętszym Sakramencie, Panem życia doczesnego i wiecznego i prośmy by nas prowadził drogami świętości a zmarłym otworzył bramy nieba.