Dziś sobota , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 11. 10. 2015 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w czwartek – św. Teresę o Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła; w piątek – św. Jadwigę Śląską ;w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa męczennika. We wtorek po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom bł. Honorata Koźmińskiego.

2. W najbliższy wtorek, 13 października przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Nowenna, Msza św. i Procesja Różańcowa, rozpoczęcie w naszej Bazylice o godz. 18:00. W tym miesiącu pójdziemy z Bazyliki do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Mszy św. i precesji przewodniczył będzie ks. Bp Henryk Wejman. Podczas Mszy św. ks. biskup poświęci kolejne dwie figury św. apostołów Filipa i Bartłomieja. Do udziału wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Dnia 14. października obchodzić będziemy Dzień Edukacji. W tym dniu w swoich modlitwach pamiętajmy o naszych nauczycielach.

4. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:oo, różaniec dla wszystkich codziennie o godz. 17:30

5. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

6. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy s. o godz. 15:00.

7. Dziś obchodzimy XV Dzień Papieski. Naszymi modlitwami i ofiarami do puszek wspierajmy żywy pomnik św. Jana Pawła II.

8. Kończy się czas zapisów do I Komunii św. oraz młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.

9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek kl. I gimnazjum; we wtorek kl. II, w czwartek kl.. III. Spotkania odbywają się w sali katechetycznej o godz. 17:00.

10. Przygotowanie dla dorosłych do Sakramentu Bierzmowania od przyszłej niedzieli po Mszy św. o godz. 18:00. Zainteresowanych zapraszamy.

11. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 868 zł. z przeznaczaniem na pomoc dla biednych i rodzin wielodzietnych. Na AWSD zebraliśmy kwotę 500 zł.

12. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Dzieła Misyjne Kościoła.

13. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

14. Na ławkach są rozłożone kartki na wypominki. Wypominki składamy w kopertach na tacę lub w biurze parafialnym. Za wiernych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad codziennie od godz. 17:30 – 18:00., we wszystkie niedziele i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

16. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni błogosławieństwem samego Boga, zacznijmy od dziś nabywać cnotę dzielenia się z innymi tym, co posiadamy.