Dziś wtorek , 08 maja 2024 r. imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 20. 09. 2015 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Mateusza, apostoła i ewangelistę; w środę – św. O. Pio z Pietrelciny, kapłana, w piątek – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana. W środę po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom św. O. Pio.

2. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo. Jeżeli stać Cię na jedno Zdrowaś Maryjo w intencji Ojczyzny, proszę weź kartę i codziennie módl się. Jeżeli znajdziesz czas, zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego. Jeżeli jeszcze nie odebrałeś karty, po Mszy św. podejdź do ołtarza i odbierz kartę!

3. Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 10:30, Msza św. dla dzieci o godz. 13:30. Zapraszamy !

4. Trwają zapisy dzieci do I spowiedzi i Komunii świętej. Rodziców, którzy pragną, by ich dziecko przystąpiło do tych sakramentów prosimy o zgłaszanie się do zakrystii, do ks. Pawła do końca września. W przyszłą niedzielę, tj. 27. września zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych po Mszy św. o godz. 13:30.

5. Ludzi młodych, którzy chcą pogłębić swoją wiarę, poszukują odpowiedzi na nurtujące pytania zapraszamy w czwartki na godz. 19.00 do sali katechetycznej w domu parafialnym na modlitwę i spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży. Więcej informacji u ks. Pawła.

6. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę do Rokitna, Lichenia i Częstochowy w dniach od 24 do 26 września, prosimy na spotkanie we wtorek, tj. 22. września po Mszy św. o godz. 18:oo w Bazylice. Do tego czasu również prosimy o dokonanie wpłat w zakrystii. Osoby, które nie dokonają wpłat zostaną skreślone z listy.

7. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na wsparcie KUL i WT US.

8. W przyszłą niedzielę młodzież będzie zbierała ofiary do puszek z przeznaczeniem na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

9. Na ławkach zostały wyłożone koperty na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. Nasza parafia jest zobowiązana wpłacić na seminarium rocznie 13.301 zł. Jeżeli chcemy mieć kapłanów, umiejmy wspomagać ich przygotowanie i kształcenie.

10. Za ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej wspólnoty parafialnej serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni Eucharystią nieśmy dobro i miłość do naszych rodzin, środowisk nauki i pracy.