Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 19.04.2015 R.

1. Wiele razy wydaje nam się, że nasze życie straciło sens, a marzenia rozsypały się. Przypominamy uczniów z Emaus, którzy wiedzą, że nic nie może zmienić ich sytuacji. Jednak tak nie jest, bo Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. On naprawdę żyje. Umarł za wszystkich, zmartwychwstał dla wszystkich, abyśmy wszyscy żyli.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski – odpust w kościele garnizonowym o godz. 18:00; w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty.

3. W święto św. Marka Ewangelisty w sposób szczególny błagamy Boga o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli. Módlmy się aby dla nikogo nie zabrakło chleba powszedniego.

4. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 1.465 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla biednych i rodzin wielodzietnych. Za przekazane ofiary z serca dziękujemy.

5. Dziś, po każdej Mszy św. mamy możliwość wsparcia ofiarami do puszek potrzeb Wyższego Seminarium Duchownego we Lwowie. Jest to nasza odpowiedź na prośbę ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowa.

6. Od przyszłej niedzieli zaczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Na rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Powołania będziemy gościli w naszej parafii kleryków naszego Arcybiskupiego Wyższego w Szczecinie. Klerycy w miejscu homilii odczytają list i złożą świadectwo o swoim powołaniu. Po Mszach św. będą zbierali ofiary na potrzeby seminarium.

7. Za wszystkie ofiary składane na cele ogólno - kościelne i potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Zmartwychwstały Chrystus jest pośród nas. Niech ta myśl opromieni nasze życie paschalną radością i miłością. Aby tak było, przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo.