Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 01.03.2015 R.

1. Wielu z nas pragnie w tym czasie Wielkiego Postu stać się kimś innym i dlatego podejmuje równego rodzaju wyrzeczenia. Kościół w imię Chrystusa daje nam trzy specjalne narzędzia: post, modlitwę i jałmużnę. Modlitwę po to, byśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest Bóg, który zakochał się w człowieku; jałmużnę po to, abyśmy poznali i pokochali innch wędrowców w drodze do Ojca; post po to, byśmy za płaszczem przyzwyczajeń i nałogów, za stertą masek, jakie zakładamy przed ludźmi i przed sobą, zobaczyli jacy jesteśmy naprawdę.

2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:00. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30; 15:30 i 18:30, dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Od dziś, tj. 1 – 4. marca trwa w naszej Bazylice Jerycho modlitewne. Czuwanie modlitewne członków Kół Żywego Różańca w środę po Mszy św. o godz. 18:00 do 21:00.

4. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

5. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. w godz. od 7:00 – 8:00 oraz od 14:00 do 19:00.

6. W najbliższą sobotę kapłani odwidzą chorych od godz. 9:00. Msza św. Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 15:00 i bezpośrednio po niej spotkanie w sali katechetycznej.

7. Jeszcze dziś można przekazywać makulaturę na misje.

8. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych i rodzin wielodzietnych. Jałmużna gładzi grzechy i jest to gromadzenie skarbów na szczęśliwą wieczność.

9. Za tydzień, w trzecią niedzielę Wielkiego Postu, w naszej parafii odbędzie się zbiórka do puszek wspomagająca Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes. Dzieło jest powołane do modlitewnego i materialnego wsparcia misjonarzy.

10. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy.

11. Od 5 do 13 marca codziennie o godz. 18:00 trwać będzie nowenna przed Misjami Fatimskimi. Misje Fatimskie rozpoczniemy uroczyście w sobotę 14 marca o godz.. 15:00 i trwać będą przez cały tydzień. Członkowie Rady Parafialnej w kruchcie Bazyliki przekazują program Misji Fatimskich. Prosimy o zabranie również dla rodziny i sąsiadów.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzmy naszą osobistą przemianę. Prośmy w modlitwie, abyśmy dobrze wykorzystali święty czas Wielkiego Postu.