Dziś sobota , 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 08.02.2015 R.

1. Dnia 11 lutego, we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypada XXIII Światowy Dzień Chorego. Jego celem jest pobudzenie wrażliwości wiernych i całego Kościoła na konieczność zapewnienia jak najlepszej opieki chorym; pomagania chorym w dostrzeżeniu wartości cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej; ukazywania znaczenia opieki duchowej nad chorymi. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. dla chorych o godz. 15:00, podczas której udzielimy Sakramentu Chorych. Na tej Mszy św. zostanie poświęcona figura św. Jana Chrzciciela jako dar ludzi chorych.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy poza tym: we wtorek - św. Scholastykę, dziewicę; w sobotę – świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

3. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretty Mola.

4. Również w czwartek godzina kapłańska, rozpoczęcie o godz. 20:00. Zapraszamy do modlitwy i prosimy o modlitwę.

5. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do trwania na modlitwie.

6. W sobotę wspominamy także św. Walentego, patrona chorych na epilepsję, patrona pszczelarzy, a także zakochanych. Tego dnia zachęcamy wszystkich zakochanych do modlitwy w intencji osób najbliższych sercu.

7. W ostatnią niedzielę przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 884 zł., a w dniu 2 lutego na tacę jako pomoc dla Zakonów Klauzurowych zebraliśmy kwotę 1.388 zł. Za przekazanie wsparcie oraz za wszystkie ofiary na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy.

8. Dziś po każdej Mszy św. w kruchcie Bazyliki można nabyć tomiki wierszy ks. Włodzimierza Mozolewskiego SAC oraz możliwość spotkania z autorem. Zebrane fundusze przeznaczone są na dokończenie budowy kościoła pw. św. Józefa w Brześciu na Białorusi.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

„Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii !” Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas i dodaje odwagi w głoszeniu Ewangelii słowem i życiem.