Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 18.01.2015 R.

1. Będąc dziećmi Boga, jesteśmy powołani do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Eucharystia, w której uczestniczymy, przygotowała nasze serca do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu, a przede wszystkim oczyściła nasze intencje i pragnienia, które nie pochodzą z Bożego zamysłu.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Józefa Pelczara, biskupa; w środę – św. Agnieszkę – dziewicę i męczennicę; w sobotę – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

3. Jutro kończymy wizytę duszpasterską – kolędę. We wtorek i środę dni dodatkowych odwiedzin kolędowych dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli w wyznaczonym czasie przyjąć w swoim mieszkaniu kapłana. Osoby, które pragną, aby kapłani nawiedzili ich mieszkania prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym. Za każdy gest życzliwości i przekazane ofiary w czasie kolędy z serca dziękujemy.

4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwać będzie do 25 stycznia. Pierwsze spotkanie dziś w kościele pw. św. Jana Ewangelisty przy ul. Ducha Świętego o godz. 19:00.

5. Jeszcze jutro biuro parafialne nie będzie czynne w godz. od 16:00 – 18:00.

6. W środę obchodzimy Dzień Babci, a w czwartek Dzień Dziadka; pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, aby w ten sposób wynagrodzić im trud, jaki włożyli w dawanie świadectwa wiary chrześcijańskiej; oraz za to, że są i czuwają, abyśmy mogli prawidłowo kształtować nasze życie.

7. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i wspólny śpiew po Mszy św. o godz. 15:00.

8. Wyjazd dla dzieci i młodzieży do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic ks. Paweł organizuje pięciodniowy wyjazd na ferie w dniach od 26.01 – 31.01. Koszt - 470 zł. W cenie: przejazd pociągiem, komunikacja na miejscu, noclegi, wyżywienie, bilety wstępu. Zapisy i więcej informacji u ks. Pawła w zakrystii. Spotkanie z rodzicami dzieci biorących udział w środę po Mszy św. o godz. 18:00 w Sali katechetycznej.

9. Kalendarz parafialny na rok 2015. można jeszcze nabywać w zakrystii.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni Chrystusowym Ciałem i Krwią, wprowadźmy w nasze życie usłyszane słowo Boże. Wyjdźmy więc na spotkanie braci i sióstr oraz głośmy, że Bóg jest miłością. On wzywa nas do dzielenia się nią z ubogimi, strapionymi, skrzywdzonymi i odrzuconymi. W tym duchu przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.