Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU - 30.11.2014 R.

1. Rozpoczynamy dzisiaj kolejny w naszym życiu okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni uroczyście będziemy obchodzili pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale.

2. Dziś na sumie uroczyście poświęcimy opłatki wigilijne. Opłatki można nabywać w zakrystii i w Caritasie w przedsionku Bazyliki. Ofiary składane przeznaczamy na potrzeby naszej parafii.

3. Od 1 – 4 grudnia, zapraszamy na Jerycho Różańcowe w godz. od 7:oo – 21:oo. Zakończenie apelem jasnogórskim.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Rafała Chylińskiego, kapłana; w środę - św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

5. Od jutra, tj. poniedziałku w naszej Bazylice będziemy sprawowali Mszę św. roratnią o godz. 6:oo we wszystkie dni adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości, Msza św. adwentowa dla dzieci o godz. 17:00 od poniedziałku do piątku. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami.

6. Za tydzień druga niedziela Adwentu; już od wielu lat tradycyjnie w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na – „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. W naszej parafii będzie ta zbiórka w trzecią niedzielę adwentu, w drugą będziemy składali nasze ofiary do puszek Caritas na paczki świąteczne dla biednych naszych parafian, aby w czasie świąt nie było wśród nas ludzi głodnych.

7. Msza św. w intencji świętych powołań w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

8. W pierwszy piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo, po południu od 14:oo – 19:oo

9. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo i bezpośrednio po Niej, spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych w sali katechetycznej. Zapraszamy. Różaniec fatimski wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 18:oo.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby AWSD oraz naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek na wsparcie odbudowy spalonej zabytkowej katedry w Sosnowcu kwotę 996 zł. Za udzieloną pomoc z serca dziękujemy.

12. Kalendarze parafialne na rok 2015 można nabywać w zakrystii. Cena kalendarza wynosi 10 zł.

13. Dziś w kruchcie Bazyliki są zbierane podpisy popierające ustawę, aby rodzice mieli wpływ na wybór treści, jakie są przekazywane dzieciom w szkołach oraz możliwość decydowania, by dzieci mogły rozpoczynać naukę od 7 roku życia.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

15. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech przyjęte Boże błogosławieństwo uzdolni nas do właściwego przyjmowania i rozpoznawania Chrystusa przychodzącego w naszej codzienności.