Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 26. 10. 2014 R.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania, w której Bóg udziela nam darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Świątynia jest także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół – żywą świątynię Boga. Dbajmy o ten widzialny znak Bożej miłości do grzesznych. Ożywiajmy naszą świątynię swoją obecnością i wspierajmy swoimi ofiarami.

2. W tym tygodniu w przypadają: we wtorek – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w sobotę – uroczystość Wszystkich Świętych; w niedzielę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W uroczystość Wszystkich Świętych, tj. w sobotę, Msze św. według porządku niedzielnego, nie będzie Mszy św. o godz. 13:30. W Dzień Zaduszny i we wszystkie niedziele listopada zapraszamy na modlitwę za zmarłych przy pomniku Męczenników II wojny światowej po Mszy św. o godz. 18:oo.

3. W czwartek, 30. listopada przypada dzień imienin ks. inf. dr. Edmunda Cybulskiego. Zapraszamy na Mszę św. w intencji dostojnego solenizanta na godz. 18:oo. Naszą obecnością i modlitwą będziemy dziękowali za posługę wśród nas i prosili Boga o dalsze błogosławieństwo.

4. Zapraszamy dzieci na wieczór ze świętymi w piątek, 31. października. Spotykamy się na nabożeństwie różańcowym w Bazylice o godz. 17:oo, następnie zabawa w sali katechetycznej. Zachęcamy by dzieci przebrały się za świętych. Dla przebranych przewidziana jest słodka niespodzianka. Zakończenie ok. 18:30.

5. W tym tygodniu ostanie dni października i ostatnie wspólne nabożeństwa różańcowe. Czy przynajmniej jeden raz uczestniczyłeś we wspólnej modlitwie różańcowej ?

6. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych w najbliższą sobotę nie będzie Mszy św. Kół Żywego Różańca. Msza św. i wymiana tajemnic różańcowych będzie w sobotę, 8. listopada. Również chorych odwiedziny 8 listopada.

7. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 1.037 zł. Za przekazaną pomoc na misje z serca dziękujemy.

8. Dziękujemy również za ofiary składane na potrzeby AWSD oraz naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Na ławkach rozłożone są kartki na wypominki. Wypominki składamy w kopertach na tacę lub w biurze parafialnym. Za wiernych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad codziennie od godz. 17:30 – 18:00, w niedziele i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

11. Ks. inf. Edmundowi Cybulskiemu oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Obok nas są ludzie, których trzeba kochać. Otwórzmy się na nich, pamiętając, że miłość przemienia świat. Niech w tym zadaniu wspiera nas Boże błogosławieństwo.