Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 05. 10. 2014 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską,; we wtorek - Najświętszą Maryję Pannę Różańcową; w czwartek – bł. Wincentego Kadłubka. Po Mszach św. w tych dniach możemy oddać cześć relikwiom św. S. Faustyny i bł. Wincentego Kadłubka, które są w naszej Bazylice.

2. W czwartek, tj. 2.10. nad wejściem do Bazyliki od strony ul. Kaszubskiej została poświęcona płaskorzeźba upamiętniająca 890 rocznicę pierwszej Misji św. Ottona.

3. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo.

4. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa z piątku na sobotę tj. 10 na 11.10.2014 r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do modlitwy i czuwania.

5. W przyszłą niedzielę obchody Dnia Papieskiego. To już XIV Dzień Papieski. Zgłębianie papieskiego nauczania, w łączności z papieżem Franciszkiem, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji, może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga. Naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali Dzieło Nowego tysiąclecia.

6. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy dziś po Mszy św. o godz. 18:00. Zainteresowanych prosimy o przybycie do sali katechetycznej.

7. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi bidnych i rodzin wielodzietnych. Umiejmy pomóc potrzebującym, biedniejszym od nas.

8. Z całego serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu w inwencjach całego świata i naszych. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla wszystkich codziennie o godz. 17:30.

10. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek (7.10.) na Mszy św. o godz. 18:00. W związku z poświęceniem we wtorek nie będzie różańca dla dzieci. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na różaniec na godz. 17:30.

11. Młodzież, która pragnie pogłębić swoją wiarę, poszukuje odpowiedzi na nurtujące pytania zapraszamy w czwartek do Bazyliki na godz. 19:00.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przyjmijmy błogosławieństwo, bo Bóg hojnie błogosławi tym, którzy wydają owoce Jego królestwa.