Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 04. 05. 2014 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w czwartek (tj. 8.05.) – św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu po każdej Mszy św. będzie możliwość oddania czci Jego relikwiom. Również w tym dniu przypada dzień imienin ks. Stanisława Szlijana. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i wspólna modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za posługę ks. Stanisława w naszej rodzinie parafialnej.

2. Msza św. i intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00.

3. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Codziennie w naszej Bazylice odprawiane jest nabożeństwo ku czci Matki Bożej - majowe - o godz. 17:30. Kto nie może przyjść na nabożeństwo majowe, zapraszamy na śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki w godz. od 20:3o – 21:oo.

4. Ks. proboszcz chorych odwiedzi w sobotę 10 maja od godz. 9:00.

5. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa z Mszą św. o północy. Rozpoczęcie o godz. 21;oo. Zapraszamy do modlitwy i czuwania. Jerycho różańcowe trwa jeszcze dziś do godz. 19:oo.

6. Z całego serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej wspólnoty parafialnej.

7. Parafialny Zespół Caritas dziś po każdej Mszy św. zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych. Jałmużna gładzi wszystkie grzechy. Pomagajmy ubogim i gromadźmy dla siebie skarby w niebie.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i prośmy, aby nas prowadził bezpiecznie drogami codzienności aż dojdziemy do pełnego zjednoczenia z Nim. Wzorem i pomocą niech nam będzie Matko Boża, której w tym miesiącu oddajemy szczególną cześć.